3 godzin(y) temu
Słyszałam, że wszy można złapać od czapek i innych rzeczy w szkole. Czy to prawda, czy jednak tylko przez kontakt głowa w głowę?
"Nazwiska nam mylą rzeczy i mydlą oczy"
|
Czy wszawicą można się zarazić przez przedmioty?
|
|
3 godzin(y) temu
Słyszałam, że wszy można złapać od czapek i innych rzeczy w szkole. Czy to prawda, czy jednak tylko przez kontakt głowa w głowę?
"Nazwiska nam mylą rzeczy i mydlą oczy"
3 godzin(y) temu
Podstawową drogą zakażenia jest bezpośredni kontakt głów, ale przedmioty też mogą mieć znaczenie. Wszy potrafią przeżyć poza człowiekiem nawet do 48 godzin, więc czapki, kaski czy wspólne szatnie mogą pośrednio przyczynić się do przeniesienia pasożytów. Nie jest to jednak główna droga zakażenia, tylko dodatkowy czynnik ryzyka. Najczęściej problem zaczyna się od bliskich kontaktów dzieci. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na wskazany temat, zachęcam do lektury treści zawartych tu: https://wszawica.pl/wszy/wszawica-jesien...achorowan/
"Kiedy trwoga to do boga kiedy nędza to do księdza"
|
|
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
|